Helpdesk as a Service

Usługa proaktywnego zarządzania środowiskami i procesami IT

O usłudze

Świadczymy obsługę
w trybie 8x5 lub 24x7

Zapewniamy ciągły dostęp do pierwszej linii wsparcia z gwarantowanym czasem reakcji już od 2 RBH (roboczogodzin)

Oferujemy pojedynczy punkt kontaktu serwisowego oraz reprezentację przed dostawcami sprzętu i oprogramowania

Skracamy czas obsługi awarii incydentów i problemów dzięki stosowaniu najlepszych praktyk

Eliminujemy przyczyny pojawiania się powtarzalnych awarii i błędów zamiast skupiać się jedynie na usuwaniu ich skutków

Standaryzujemy i inwentaryzujemy infrastrukturę IT, usługi, licencje i dostępy

HaaS

Co zyskam dzięki obsłudze HaaS?

Dostęp do specjalistów
Inżynieriowie ds. określonych technologii

dostępni poprzez jeden prosty kontrakt B2B. Sięgasz po wybrane kompetencje wtedy, kiedy tego potrzebujesz. Delegujesz nam zadania, my je realizujemy!

Managed Service
Road Mapa dla Twojego IT

powstaje wraz dokumetacją IT w wyniku przeglądu wstępnego. Cyklicznie przeglądamy środowisko, analizujemy trendy i bezpieczeństwo środowisk IT. Działamy proaktywnie!

Ekonomia
Zespół IT w cenie części etatu

bez zbędnej biurokracji oraz ograniczeń wynikających z Kodeksu Pracy. Jeden kontrakt zamiast kilku umów o pracę. Szkolenia oraz utrzymanie kompetencji pozostają po naszej stronie.

Jaki będzie koszt obsługi?

Stworzyliśmy cyfrowy kalkulator, który na podstawie Twoich potrzeb wyliczy koszt miesięcznego abonamentu.

Jeśli zastanawiasz się jakiej pojemności roboczogodzin w abonamencie możesz potrzebować lub dlaczego 10 roboczogodzin to minimalna wartość, zajrzyj do sekcji FAQ, gdzie znajdziesz odpowiedzi na te i inne pytania.

Sprawdź szczegółowe parametry usługi
{{ item.name }}
{{ item.value_info }} {{ toFixed(item.value) }} zł
{{summaryLabel}} {{ toFixed(summaryAmount) }} zł

Masz pytania?

Minimalna wartość usługi to {{ minSum }} zł

Parametry usługi

Gwarantowany czas reakcji

Prace Administracyjne: Następny Dzień Roboczy
Sytuacje Awaryjne: 2 Roboczogodziny

Minimalna jednostka rozliczeniowa interwencji zdalnych

Interwencje zdalne: 1 Roboczogodzina

Minimalna jednostka rozliczeniowa prac w siedzibie Klineta

Na terenie Wrocławia: 2 Roboczogodziny

Do 100 km od Wrocławia: 5 Roboczogodzin

Powyżej 100 km od Wrocławia: 10 Roboczogodzin

Roboczogodziny abonamentowe w miesiącu rozliczeniowym

Pozostają dostępne do końca bieżącego okresu rozliczeniowego

Prace poza wykupionym oknem świadczenia usługi

Pracę wykonaną poza oknem świadczenia usługi rozliczamy zgodnie z mnożnikiem czasu RBH 2:1

Podstawowe pojęcia

  • Okno świadczenia usługi – wariant czasowy wskazujący na tryb pracy ESVS nad obsługą zgłoszeń (przyjmowanie, rejestrowanie, delegowanie inżynierów, raportowanie, realizacja, reprezentowanie przed producentem, eskalacja incydentów, itd.)
  • Sytuacje Awaryjne – zgłoszenia o podwyższonym priorytecie, będące zapotrzebowaniem na wsparcie w usuwaniu usterek i rozwiązywaniu problemów (działało > przestało działać).
  • Zadania Administracyjne – każdy rodzaj zgłoszenia o standardowym priorytecie, nie będący zapotrzebowaniem na wsparcie w usuwaniu usterek i rozwiązywaniu problemów (działa > ma działać inaczej; nie ma > ma być; jest > ma nie być).
  • Konsultacje Telefoniczne – wsparcie merytoryczne, świadczone telefonicznie przez przydzielonego do zgłoszenia specjalistę ESVS.
  • Interwencje Zdalne – interwencje podejmowane przez specjalistów ESVS na infrastrukturze Klienta bez obecności w siedzibie Klienta – działania wykonywane z wykorzystaniem innej ustalonej przez strony metody zdalnej interwencji.
  • Reprezentacja przed dostawcą sprzętu i oprogramowania – ESVS przejmuje komunikacje z producentem lub dostawcą: deleguje zgłoszenia i reklamacje, odpowiada na pytania producenta, kolekcjonuje i przesyła logi, eskaluje sprawy, koordynuje proces usuwania awarii dla sprzętu i oprogramowania objętego aktywnym wsparciem producenta lub gwarancją. 
  • Czas Reakcji – czas od momentu prawidłowo przesłanego zgłoszenia, do chwili przystąpienia przez odpowiednio wykwalifikowanego specjalisty ESVS do pracy nad zgłoszeniem.
  • NBD (Next Business Day) – następny dzień roboczy.
  • BD (Business Day) – dzień roboczy pracy jednego specjalisty ESVS (tj. 8 roboczogodzin [RBH]).
  • RBH (Roboczogodzina) – w odniesieniu do pojemności usługi, jest wartością określającą jedną godzinę pracy (60 min.) jednego specjalisty ESVS.
  • Interwencje w siedzibie Klienta – interwencje pełnione przez specjalistów ESVS w siedzibie Klienta (w miejscu instalacji sprzętu).
  • Zamówienia – typ zgłoszenia dedykowany zamówieniom sprzętu, oprogramowania i licencji. Czas pracy nad obsługą tego typu zgłoszeń nie jest naliczany.
  • Raportowanie – dostęp do modułu raportów ze zgłoszeń -  ilości oraz statusu zarejestrowanych zgłoszeń oraz utylizacji usługi. Raporty dostępne są dla Klienta z poziomu modułu raportowania w systemie obsługi zgłoszeń ESVS.

Sprawdź czy to rozwiązanie jest dla Ciebie
umawiając się na darmową konsultację telefoniczną.

Będziesz mógł z nami skonsultować swoje potrzeby dotyczące infrastruktury IT twojej firmy.
Oddzwonimy do ciebie w ciągu 1 dnia roboczego.

    Co dalej?

    Jeśli jesteś zainteresowany, to wspólnie podążymy poniższą ścieżką

    01
    Przygotowanie
    • Wyznaczymy termin konsultacji w odpowiedzi na zapytanie.
    • Przeprowadzimy wywiad dotyczący potrzeb jak technicznych, tak i biznesowych.
    • Udostępnimy draft umowy oraz wymagane referencje.
    02
    Uruchomienie
    • Uruchomimy dla Ciebie Platformę Obsługi Zgłoszeń oraz Asset Managera.
    • Zarejestrujemy sprawy zgłoszone przez Ciebie podczas wywiadu technicznego – zajmiemy się nimi w pierwszej kolejności po uruchomieniu usługi (sprawy onboarding’owe i zgłoszone problemy).
    • Wymienimy podpisane dokumenty i domkniemy niezbędne formalności.
    03
    Onboarding do usługi HaaS
    • Rozwiążemy wszystkie zgłoszone podczas wywiadu problemy.
    • Przeprowadzimy szczegółowy przegląd techniczny: inwentaryzację Twojego IT w ramach zarejestrowanych spraw onboarding’owych.
    • Przygotujemy Road Mapę i zalecenia dla Twojego IT.
    • Przejdziemy do bieżącej obsługi i pracy nad delegowanymi zgłoszeniami.

    Najczęściej zadawane pytania

    Czy może być mniej niż 10 RBH?

    HaaS to usługa, którą świadczymy dla naszych Klientów w sposób ujednolicony. Standaryzacja (także w zakresie minimalnej pojemności) pozwala nam realizować obsługę sprawnie i co najważniejsze umożliwia zachowanie konkurencyjnych stawek godzinowych bez naliczania dodatkowych opłat za gotowość w trybie 8×5. Statystyka pokazuje również, że 10 RBH to optymalna pojemność rutynowej obsługi nawet dla najmniejszych organizacji.

    Co jeśli mam usługę 8x5 i coś wydarzy się w weekend?

    Dla sytuacji awaryjnych przyjmujemy 2 RBH gwarantowanego czasu reakcji. Jeśli klient posiada usługę w trybie 8×5, to gwarancja przystąpienia do pracy wypada najpóźniej na poniedziałek (godz. 10:00). Klient może zamówić w ramach zgłoszenia obsługę poza oknem świadczenia usługi (z wyprzedzeniem w przypadku prac planowanych lub pilną obsługę w przypadku awarii).

    Pracę wykonaną poza oknem świadczenia usługi rozliczamy wówczas zgodnie z mnożnikiem RBH 2:1. Jeśli Klient chciałby mieć gwarancję natychmiastowej obsługi zgłoszeń w dowolnym momencie oraz z rozliczaniem pracochłonności obsługi 1:1, powinien rozważyć obsługę w trybie 24/7.

    Czy niewykorzystane godziny w abonamencie przechodzą na kolejny miesiąc?

    Roboczogodziny abonamentowe pozostają do wykorzystania w bieżącym okresie rozliczeniowym. Niewykorzystane roboczogodziny nie będą zatem dostępne w kolejnych miesiącach.

    Takie podejście ułatwia rozliczanie umów oraz zarządzanie zasobami, co pozwala nam utrzymać konkurencyjne stawki za dostęp do wysokiej klasy specjalistów oraz proaktywną obsługę Klientów.

    Czy możecie pomóc jednorazowo, wyceniając 2-3 RBH?

    Usługi dla naszych Klientów świadczymy w ramach obsługi HaaS, albo w trybie projektowym w modelu Fixed-Price. Minimalna jednostka rozliczeniowa Fixed-Price wynosi 1 RBD (roboczodzień). W takim przypadku ofertę przygotowujemy uwzględniając czynniki, które nie mają znaczenia w przypadku obsługi ramowej HaaS.

    Wycenę usługi w modelu Fixed-Price przygotowujemy na podstawie zapytania, po dodatkowym wywiadzie, ocenie ryzyka i uwzględniając dokładny opis usługi, procedury odbiorowe, itd. Proces przygotowania oferty w modelu Fixed-Price jest bardziej złożony i pracochłonny, dlatego nie wyceniamy jednorazowych usług w jednostkach mniejszych niż 1 RBD (roboczodzień).

    Czy 10 RBH będzie dla mnie wystarczającą ilością na początek?

    To zależy od ilości i charakterystyki spraw, jakie Klient zamierza powierzyć nam bez zbędnej zwłoki. W pierwszych miesiącach zapotrzebowanie na RBH może być większe (zwłaszcza w przypadku nieaktualnej dokumentacji technicznej IT), ponieważ wykonujemy przegląd i onboarding środowiska do usługi. Może więc okazać się opłacalne zabezpieczenie większej puli RBH w abonamencie (które są tańsze niż dodatkowe RBH po przekroczeniu puli abonamentowej).

    Należy również pamiętać, że pulę abonamentową możemy zredukować w dowolnym momencie, jeśli zmieni się faktyczne zapotrzebowanie na podstawową pojemność usługi.

    Na czym polega przegląd i inwentaryzacja IT podczas Onboardingu?

    W ramach Onboardingu wykonujemy inwentaryzację IT (sprzętu, usług, uprawnień, usług i oprogramowania). W wyniku powstaje dokumentacja techniczna środowiska, którą aktualizujemy na bieżąco podczas zarządzania zmianami. Wynik inwentaryzacji trafia do Asset Managera, którego używamy do zarządzania inwentarzem sprzętu i oprogramowania, aby na bieżąco śledzić czy dany sprzęt jest na magazynie wyposażenia czy jest w użytku. Aktualizujemy inwentarz w ramach każdej zmiany, żeby zawsze zawierał rzeczywiste dane.

    Asset Managera używamy również w zakresie zarządzania licencjami oraz ich pojemnością, żeby wiedzieć, którzy użytkownicy i z jakich dokładnie licencji korzystają. Pozwala nam to zidentyfikować te licencje, które nie są na ten moment wykorzystywane, a mogą generować koszty, zwłaszcza jeśli są to licencje w modelu subskrypcyjnym. Dzięki temu zapobiegamy pospiesznym i zbędnym zakupom oraz dublowaniu oprogramowania.

    Konfiguracja i udostępnienie Klientowi Asset Managera jest standardem w usłudze HaaS.

    Zobacz jak działamy

    Poniżej znajdziesz przykłady usługi HaaS u innych naszych klientów

    2 lipca, 2024

    • WiFi eXpert
    Problemy z siecią WLAN, czyli co w Wi-Fi piszczy

    Problemy w biznesowych sieciach bezprzewodowych pojawiają się w nawet najlepiej zaprojektowanych środowiskach. Przyczyna często leży nie w liczbie, ale w rozmieszczeniu i konfiguracji punktów dostępowych oraz anten, obecności innych sieci itp.

    1 lipca, 2024

    • HaaS
    IT nie wspomaga już Biznesu – dziś jest już jego częścią

    Przeciwdziałanie tym zagrożeniom oraz utrzymanie ciągłości biznesu staje się nawet istotniejsze strategicznie od zachowania wysokiej dostępności systemów i aplikacji. Jest to jednak tym trudniejsze, że środowiska informatyczne są coraz bardziej niejednorodne infrastrukturalnie.

    1 lipca, 2024

    • Bezpieczeństwo IT
    Skuteczny backup danych w firmie

    Tworzenie polityk backupu i zarządzanie nimi wymaga stałej współpracy pomiędzy Biznesem a działem IT. Dopiero realny incydent i konieczność przywrócenia danych staje się przyczyną bardziej „systemowego” podejścia.

    23 maja, 2024

    • Bezpieczeństwo IT
    Projekt polskich przepisów dotyczących implementacji NIS2

    W kwietniu 2024 r. Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało projekt nowelizacji obowiązującej obecnie ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa („Nowe KSC”). Nowelizacja ta ma wdrożyć do polskiego porządku prawnego unijną dyrektywę NIS-2.

    23 maja, 2024

    • WiFi eXpert
    4 kroki do zbudowania stabilnej sieci bezprzewodowej

    Dla firm posiadających przestrzenie biurowe czy hale produkcyjne, jednym z najważniejszych wyzwań jest stworzenie stabilnej, wydajnej i bezpiecznej sieci bezprzewodowej. Na etapie planowania sieci WLAN, projekt wymaga szczególnej uwagi i dostosowania założeń technicznych do potrzeb biznesu.