ESVS LCV
low-cost virtualization
Część wymagań zaspokojona zostaje rozwiązaniami typu NAS, które w zależności od zastosowanego urządzenia (producent, model), mogą pełnić dodatkowe role, takie jak obsługa maszyn wirtualnych lub usługi konteneryzacji.
Rozwiązania wirtualizacyjne, które pozwalają na konsolidację wielu systemów w obrębie jednego bądź więcej serwerów od wielu lat są bardzo popularne w świecie IT. Niestety dla wielu przedsiębiorstw koszt licencji oprogramowania
wirtualizacyjnego oraz próg wejścia, uniemożliwia zastosowanie takiego rozwiązania. Tym bardziej, że darmowe wersje najpopularniejszych rozwiązań komercyjnych, posiadają ograniczone funkcjonalności bądź wymagają zastosowania bardzo drogiej infrastruktury serwerowej w celu zabezpieczenia danych na poziomie sprzętowym.

Konfiguracja podsystemu dyskowego
W wariancie podstawowym rozwiązanie wyposażone jest w dwa dyski SSD każdy o pojemności 960GB. Dyski pracują w układzie kopii lustrzanej RAID-1 realizowanym na poziomie systemu operacyjnego serwera wirtualizacyjnego. Przestrzeń dyskowa może być powiększona przez zastosowanie większej ilości dysków. W zależności od charakterystyki pracy instalowanych aplikacji, istnieje
możliwość doposażenia serwera w szybkie dyski SSD bądź dyski SATA o dużej pojemności.
Zabezpieczenie danych (opcja)
Zabezpieczenie danych systemów wirtualnych realizowane jest poprzez duplikowanie maszyn na zewnętrzne zasoby dyskowe NAS. Proces wykonywania kopii bazuje na migawkach maszyn wirtualnych i jest realizowany na podstawie zadanego harmonogramu. Powiadomienia o statusie zadań backup’u, wysyłane są za pośrednictwem poczty email oraz rejestrowane w logach systemowych.
Wirtualizator
Rozwiązanie wirtualizacyjne oparte jest na technologii KVM (Kernel-based Virtual Machine). Bazowym systemem operacyjnym, na którym oparty jest serwer LCV, jest Linux CentOS. Zarządzanie maszynami wirtualnymi jest możliwe poprzez interfejs WWW, CLI oraz inne dostępne w systemie narzędzia.
Zabezpieczenie sprzętu (opcja)
W celu zapewnienia bezpiecznej pracy i wysokiej dostępności systemu, rekomendowane jest podłączenie serwera do zasilacza awaryjnego UPS (opcja) zapewniającego automatyczne wyłączenie maszyn wirtualnych i serwera w przypadku utraty zasilania. Dodatkowo UPS może być wyposażony w kartę zarządzającą, co pozwoli na monitorowanie warunków środowiskowych (temperatura, wilgotność) w pomieszczeniu, gdzie zainstalowany zostanie serwer ESVS LCV.
KOMPONENTY
Rozwiązanie wirtualizacyjne LCV dostępne jest w dwóch bazowych konfiguracjach: RACK oraz TOWER. Wersja RACK zapewnia możliwość instalacji w serwerowej szafie stelażowej. Wersja TOWER nie wymaga szafy stelażowej do instalacji (jest to wersja wolnostojąca).

Parametry zestawu
Intel Xeon E-2134, 4 rdzenie, częstotliwość bazowa 3,50 GHz
32 GB DDR4
SSD – 2 960 GB SATA 6G Read Intensive
Karta zarządzająca zapewniająca między innymi monitoring, zdalną konsolę graficzną oraz mapowanie napędów
Rack / Tower
Obsługa na miejscu u klienta, czas reakcji następny dzień roboczy, przyjmowanie zgłoszeń PN - PT, 9:00 – 17:00
Zdalna administracja ESVS
Parametry administracji ESVS
4 RBH / miesiąc (w cenie usługi)
1 / miesiąc + raport
Usługi 5x8 (PN - PT, 9:00 – 17:00)
Zdalnie (tunel VPN)
Zgodnie z cennikiem
System obsługi zgłoszeń
CENNIK
Wariant LCV
Abonament miesięczny *
Podstawowy
1366 PLN
Pojemnościowy
Podstawowy + 3x 3 TB SAS
1 546 PLN
Wydajnościowy
Podstawowy + 3x 960 GB SSD
1677 PLN
Opcje
Abonament miesięczny *
Zabezpieczenie danych
+ 195 PLN
Zabezpieczenie sprzętu
+ 195 PLN
Dodatkowe RBH na wsparcie techniczne i administrację
+ 150 PLN
* Umowa na 36 miesięcy (wersja TOWER może być rabatowana, rabaty ustalane są indywidualnie).